Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 26 wrzesień 2012 18:34
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Naczepy przygotowane na kryzys

Kryzys na rynkach międzynarodowych stał się faktem i dotyka on zarówno małych, jak i dużych przedsiębiorców, a także firmy świadczące im usługi. DSV Road Holding A/S po blisko 3 latach przygotowań, wdrożyło nowe rozwiązanie, pozwalające na optymalizację kosztów związanych z zakupem nowych naczep.

Firma DSV Road Holding A/S z siedzibą w Danii, w przeciągu ostatnich 12 miesięcy miała okazję przetestować 30 nowych naczep kurtynowych wykonanych na specjalne zamówienie i wg specyfikacji DSV przez chińskiego producenta China International Marine Containers Ltd., jednej z największych firm produkujących naczepy, kontenery oraz rękawy lotnicze. Ich głównym rynkiem zbytu są Chiny, ale także południowowschodnia część Azji, Australia oraz Stany Zjednoczone.

 

Innowacyjnym rozwiązaniem w przypadku tych naczep jest to, że wszystkie elementy i części zostały skonstruowane i wyprodukowane w sposób umożliwiający ich transport w kontenerach do docelowego miejsca ich montażu przez DSV. Wszystkie naczepy zostały złożone przez DSV, posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa, jakości i dopuszczenia do ruchu drogowego. Takie rozwiązanie nie dość, że pozwala zaoszczędzić czas samej produkcji (do 25 roboczogodzin godzin od sztuki), to także obniża znacząco całościowy koszt produkcji, dając tym samym oszczędności na poziomie około 20 proc. – mówi Piotr W. Krawiecki Prezes Zarządu DSV Road i DSV Solutions.

 

Do końca roku DSV, które jako jedyny w Europie korzysta z tego typu rozwiązań, poszerzy swoją flotę licząca ponad 6500 naczep znanych europejskich producentów o kolejne 250 naczep kurtynowych DSV. 

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.