Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 24 wrzesień 2012 19:40
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

VDO Drive Time - wszystko o pojeździe i kierowcy

Z początkiem września zadebiutował na polskim rynku VDO Drive Time (VDO DT). Jest to program bazujący na systemie do pobierania danych z tachografów cyfrowych – DLD wraz z anteną GPS.

Dzięki DLD i VDO Drive Time zarządzający flotą oprócz automatycznego pobierania danych z tachografu i karty kierowcy ma również możliwość śledzenia pojazdów z jednoczesnym przeglądem czasu pracy. Taki istny kombajn informacyjny pozwala na zmaksymalizowanie wykorzystania floty przy jednoczesnym skróceniu poświęcanego na to czasu.

 

Warto podkreślić, że VDO DT działa wyłącznie we współpracy z DLD Dalekiego Zasięgu, wykorzystując go jako hardware. VDO Drive Time to przede wszystkim software track&trace i co jest szczególnie istotne dla firm transportowych, w bardzo przejrzysty sposób informujący o pozostałym czasie pracy, czy też odpoczynku. Jednoznaczne wykresy aktywności kierowcy przedstawiają na liniach czasu, jak długo kierowcy mogą jeszcze jechać bez ryzyka naruszenia przepisów prawa (bazując na regulacjach unijnych). Raporty o czasie pracy kierowców, streszczające podstawowe informacje mogą być eksportowane do innych programów księgowych, dostępnych w firmie.

 

Jednakże najważniejsza funkcja VDO DT to śledzenie pojazdów w czasie rzeczywistym. Funkcja ta została bardzo szeroko rozbudowana przez producenta, co pozwala na otrzymanie informacji o tym, gdzie znajdują się w danej chwili pojazdy oraz kto je prowadzi i z jaką prędkością w danej chwili się porusza. Przebyte drogi pozostają w historii programu, co ułatwia planowanie tras w przyszłości tak, by były one ekonomiczniejsze i szybsze. Za pomocą linii czasu aktywności pojazdu zawsze wiadomo, jak wykorzystywana jest flota (ilość zatrzymań, czasu postoju itp.), a zdefiniowane obszary jazdy i raporty przemieszczeń pomagają szybko sprawdzić planowane trasy (jest to szczególnie ważne przy kwestiach bezpieczeństwa związanych z transportem przedmiotów wartościowych).

 

Dla używających urządzeń mobilnych przygotowane zostały również aplikacje na systemy iOS, Android i BlackBerry, za pomocą których poza łatwym przeglądem na mapie o obecności i używaniu pojazdów, dostajemy bardzo przejrzystą informację o każdym kierowcy -ile jeszcze pozostało mu czasu pracy danego dnia, ile w tygodniu, a ile w okresie dwóch tygodni.

 

Dodając do powyższych funkcji właściwości DLD Dalekiego Zasięgu, czyli pobieranie danych źródłowych *.ddd z pamięci masowej i karty kierowcy zdalnie i bez konieczności użycia karty przedsiębiorstwa, otrzymujemy system, który spełnia swoje najważniejsze cele tj. przekazywanie istotnych informacji o pojeździe i kierowcy oraz zautomatyzowanie obowiązku pobierania danych z tachografu.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.