Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 26 wrzesień 2012 18:40
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wszechstronny czołowy zawodnik

Mitsubishi Forklift Trucks wprowadził serię Velia ES – składającą się z sześciu modeli - ultranowoczesnych wózków do kompletacji zamówień niskiego poziomu, udoskonalonych w celu zapewnienia maksymalnej wielofunkcyjności.

Bazując na nagradzanym ergonomicznym projekcie OPB20NE, nowe wózki Velia ES o udźwigu od 1,0 do 2,0 ton posiadają wybór sekcji ładunku, w tym wspornika i podnośnika nożycowego, co pozwala na podnoszenie ładunków do ergonomicznej wysokości 800 mm, aby uniknąć obciążenia dla operatora.

 

W skład nowej serii wchodzą ponadto trzy modele z platformą podnoszącą, unoszące operatora do wysokości 2,5 metra, co zapewnia bezpieczną kompletację z drugiego poziomu. Udoskonalone po to, aby osiągnąć jak największą szybkość i sterowność, nowe wózki do kompletacji zamówień posiadają szereg istotnych ulepszeń, zwiększających wydajność wózka jak i pracy operatora. W rezultacie osiągnięto dużą przewagę nad konkurencją w kwestii wydajności.

 

W celu precyzyjnego sterowania, Velia wyposażona jest w wysoko zaawansowaną elektronikę. Programowalny sterownik pozwala na dostosowanie przyspieszenia, ustawienie prędkości i hamowania w zależności do potrzeb różnych operatorów i zastosowań. Użytkownicy mogą również skorzystać z zaawansowanego elektrycznego układu kierowniczego, oferującego automatyczną redukcję prędkości na zakrętach i automatyczne centrowanie koła napędowego, zapewniające bezpieczeństwo i wydajność przeprowadzanych operacji w każdym momencie.

 

Szczególną uwagę zwrócono na optymalizację ruchów operatora. Przestronne miejsce dla operatora stanowi jak dotąd największą na rynku platformę. W celu łatwego dostępu do funkcji włączania / wyłączania z obu stron, przechodnia kabina posiada niski stopień, o wysokości zaledwie 105 mm i frezowanych krawędziach. Cała powierzchnia maty podłogowej zachowuje się jak czujnik podłogi, pozwalający na uruchomienie wózka, gdy tylko operator znajdzie się na swoim miejscu, by dzięki temu zminimalizować opóźnienia.

 

Każdy z sześciu modeli wyposażony jest w ergonomicznie zaprojektowaną kierownicę Maxius, posiadającą kontrolki sterujące, które można w łatwy sposób obsługiwać oburącz. Wygodna i elastyczna, może być obsługiwana jedną ręką i dostosowana do idealnej pozycji każdego operatora.

 

Supernowoczesne cechy wózka dopełnia elegancki i ultranowoczesny design. Wyjątkowe oświetlenie LED oferuje bezpieczeństwo w myśl zasady "widzieć i być widocznym”, służące również za kierunkowskaz.

 

Bezobsługowa konstrukcja wózka z systemem RapidAccess zapewnia łatwy i szybki dostęp do wszystkich stref wózka w celu przeprowadzenia prac kontrolnych i serwisowych. 

 

Źródło: logistyczny.com

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.