Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

wtorek, 15 październik 2013 21:02
Oceń ten artykuł
(1 głos)

MX-X – do wąskiego korytarza

Przeznaczony pracy wąskich korytarzach wózek wysokiego podnoszenia MX-X od STILL sprawdza się zarówno przy komisjonowaniu, jak i sztaplowaniu jednostek ładunkowych.

Jego modułowa konstrukcja pozwala na adaptację do warunków panujących w nawet najbardziej niestandardowych pomieszczeniach. Jest to szczególnie ważne przy ograniczonej powierzchni magazynów wysokiego składowania. Wózek MX-X, umożliwiający podnoszenie towarów aż do poziomu 15 metrów, znajduje zastosowanie w pracy na najwyższych kondygnacjach. Wybór spośród pięciu modeli masztowych zapewnia dostosowanie konfiguracji do konkretnych zadań logistycznych. Wielofunkcyjność MX-X stwarza więc nowe możliwości dla najbardziej wymagających branż, takich jak spożywcza czy chłodnicza.

 

Zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, wózek MX-X wyposażony jest w redundantny system, bazujący na konfiguracji dwóch procesorów (sterującego i nadzorującego). Umożliwia on stałe weryfikowanie działań oraz kontrolę przebiegu pracy. Takie rozwiązanie zapewnia funkcjonalne i bezawaryjne poruszanie się pojazdu po korytarzach magazynu, bez względu na ich szerokość. Manewrowanie na wąskich powierzchniach ułatwia również zintegrowanie masztu z ergonomiczną kabiną operatora. Eksploatowany standardowo w systemie szynowym, MX-X wykorzystywany jest również w indukcyjnym systemie prowadzenia wymuszonego. Zastosowanie nowej technologii umożliwia bezpiecznie i bezbłędne wprowadzenie wózka na tor jazdy.

 

Dodatkowo MX-X jest wyposażony w standardowy dla floty STILL system OPTISPEED, który automatycznie dopasowuje szybkość operacji wykonywanych wózkiem do wagi transportowanego ładunku. Optymalizacja prędkości przyczynia się do wzrostu wydajności pojazdu, przy jednoczesnej oszczędności czasu. Zastosowanie innowacyjnej technologii pozwala na redukcję kosztów zużycia energii aż o 40%. Wydajność produktowa zwiększa się natomiast o 30%. System OPTISPEED stanowi również pomoc nawigacyjną dla operatora, podając pozycję wózka, precyzyjną odległość i pozycję docelową. Informacje na temat aktualnego stanu pojazdu systematycznie przesyłane są do zewnętrznych ośrodków kontroli.

 

Źródło: STILL

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.