Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 28 styczeń 2013 17:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydajność i design

W Hamburgu w dniach 21-23 stycznia br., podczas konferencji zorganizowanej w siedzibie firmy STILL oficjalnie zaprezentował najnowszy model wózka RX 70. Uczestnikiem wydarzenia była redakcja portalu logistyczny.com i czasopism "Magazynowanie i Dystrybucja" oraz "Top Logistyk".

Uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu pozwoliło przyjrzeć się nam z bliska najnowszym rozwiązaniom konstruktorów i projektantów firmy STILL – marki należącej do czołowego producenta wózków widłowych.

 

Podczas wzbogaconego w efekty specjalne show, które zorganizowano w hali pokazowej STILL ARENA na terenie fabryki przedstawiono najnowsze hybrydowe wózki serii RX 70-60/80 i RX 70-40/50, wyposażone w napęd spalinowo-elektryczny o udźwigu 4 i 8 ton. Ideą towarzyszącą wprowadzeniu na rynek nowych wózków jest połączenie siły, precyzji, ergonomii i bezpieczeństwa z kompaktowym designem przy zachowaniu najwyższej wydajności pracy.

 

Wózki wyposażone są w innowacyjny system Blue Q wspomagający większą oszczędność energii i zapewniający ochronę środowisk naturalnego. Prezentacja pod hasłem "Touch the Future" ("Dotknij przyszłości") – wskazała jednoznacznie, że przyszłość rynku wózków widłowych jest ukierunkowana na rozwiązania ekologiczne, a producenci wózków STILL sięgają po coraz nowocześniejsze rozwiązania branżowe. Mogliśmy się o tym przekonać, odwiedzając hamburską fabrykę wózków STILL.

 

Na każdym etapie produkcja maszyn odbywa się z wielką starannością, przy wykorzystaniu najnowszych technologii i automatyzacji aż po ręczne dopracowywanie szczegółów przez wprawionych pracowników fabryki.

 

Przyjrzenie się z bliska pracy nowego RX-70 umożliwiła wizyta w centrum dystrybucyjnym Kuehne + Nagel. Z wyjątkową zwinnością wózek 8 tonowy dokonywał załadunku 3 palet jednocześnie, co powodzi wysokiej wydajności wózka przy minimalnym czasie pracy. Ponadto w centrum Kuehne + Nagel na przestrzeni 44 tys. m kw. byliśmy świadkami pracy całej załogi wózków Still: czołowych RX – 20 oraz niskiego podnoszenia EXU-S, a w magazynie wysokiego składowania reach trucki FM-X-14.

 

Więcej o nowych modelach wózkow STILL w pierwszym tegorocznym numerze czasopisma "Magazynowanie i Dystrybucja", który ukaże się już na początku lutego. 

 

Źródło: logistyczny.com

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.