Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 08 styczeń 2015 10:31
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kremlowskie sankcje wobec Uni Europejskiej

Szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, nareszcie otwarcie powiedział, czego rosyjskie władze tak uparcie żądają od Białorusi i Kazachstanu, korzystając między innymi z takiego instrumentu nacisku jak Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego.

Według Ławrowa, władze Rosji chciały i prawdopodobnie cały czas chcą, aby Białoruś i Kazachstan dołączyły do rosyjskiego embarga na żywność z UE. „Baza prawno-traktatowa Unii Celnej pozwala jego członkom na podejmowanie wspólnych kroków o charakterze handlowym w przypadku wywierania przez kraje trzecie nacisku na jedno z państw członkowskich UC", - powiedział Ławrow, który zauważył również, że „na dzień dzisiejszy agenda Unii Celnej nie zawiera spraw dotyczących realizacji tych działań w odpowiedzi na restrykcje ze strony UE w stosunku do Rosji".

 

„Jeśli chodzi o przestrzeganie przez Białoruś i Kazachstan swoich zobowiązań mających na celu nie dopuszczenie do Rosji dostaw zakazanej produkcji z krajów UE, to w warunkach wspólnego rynku trudno jest całkowicie wykluczyć tego rodzaju ewentualne kroki poszczególnych zachodnich podmiotów gospodarczych, które mogą chcieć zarobić wskutek kontrabandy do Rosji zakazanych towarów. Jednocześnie kierownictwo Białorusi i Kazachstanu zapewnia nas, że będzie udaremniać takie próby. Nie mamy podstaw, aby w to wątpić. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z naszymi partnerami i wdzięczni za ich wsparcie" - powiedział Ławrow. „Jesteśmy gotowi pomóc Kazachstanowi i Białorusi w tym, aby wypełniły nisze powstałe na rynku rosyjskim w wyniku krótkowzrocznej polityki Zachodu" - dodał minister.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.