Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 11 styczeń 2017 14:38
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Białoruś. Łukaszenka znosi wizy dla obywateli 80 państw

Wspaniała wiadomość dla przedsiębiorców prowadzących biznes na Białorusi, Aleksandr Łukaszenka - Prezydent Białorusi, podpisał dekret o zniesieniu wiz dla obywateli 80 państw, którzy przylecą do Mińska samolotem. Bez wizy można będzie przebywać w tym kraju do 5 dni.

Przepisy dotyczą obywateli całej Unii Europejskiej, a także m. in. Brazylii, Indonezji, Japonii i USA - podaje agencja Belta. W grupie tych państw znalazły się "najważniejsi partnerzy Białorusi - wyznał Igor Fisenko - Przedstawiciel białoruskiego MSZ. Są to przede wszystkim kraje bez problemów migracyjnych i kraje, które jednostronnie zniosły wizy dla obywateli Białorusi.

 

Warunkiem skorzystania z ruchu bezwizowego jest posiadanie przez cudzoziemca ważnego paszportu lub innego dokumentu uprawniającego do wyjazdu za granicę, pewną kwotę pieniędzy (równowartość przynajmniej 20 EUR lub 42 rubli białoruskich, na każdy dzień pobytu) oraz ubezpieczenia medycznego ważnego na Białorusi.

 

Obywatele Chin, Gambii, Haiti, Hondurasu, Indii, Libanu, Namibii, Samoa i Wietnamu, muszą posiadać również ważną wielokrotną wizę do dowolnego państwa członkowskiego UE lub państwa Schengen z potwierdzeniem o wjeździe na ich terytorium, a także bilet potwierdzający opuszczenie od Portu Lotniczego Mińska w ciągu 5 dni od daty wjazdu.

 

Ruch bezwizowy nie dotyczy osób przylatujących do Białorusi z Rosji, ani osób zamierzających odlecieć do Rosji z Mińska. Loty te rozpatrywane są jako wewnętrzne i w ich przypadku nie jest prowadzona kontrola graniczna.

 

Źródło: BelarusFeed

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.