Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 12 czerwiec 2014 20:01
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Święto Rosji

12 czerwca obchodzone jest w Rosji jedno z najważniejszych świąt państwowych -Dzień Rosji. Dokładnie 24 lata temu obradował pierwszy Zjazd Deputowanych Ludowych RFSRRm na którym ogłoszono deklarację niepodległości państwowej Rosji.

12 czerwca to także rocznica pierwszych bezpośrednich wyborów prezydenckich w tym kraju. Święto państwowe, nazywane początkowo Świętem Niepodległosci zostało ustanowione w 1994 roku przez prezydenta Borysa Jelcyna. Obecną nazwę "Dzień Rosji" nadał świętu prezydent Władimir Putin w 2002 roku. Rosjanie podkreślają, że dzisiejsze święto stanowi historyczny pomost między Rosją carską, ZSRR i Federacją Rosyjską. Od kilku lat w ramach obchodów organizowane są imprezy kulturalne na terenie całego kraju. Rok temu uczestnicy imprezy mieli okazję obejrzeć wystawę zabytkowych samochodów, którą zorganizował litewski rajdowiec Stasysa Brundza i wysłuchać koncertu w wykonaniu zespołów z Litwy, Rosji i Białorusi.

 

W tym roku z okazji Dnia Rosji w całej Federacji odbywają się uroczyste koncerty i pikniki, w tym także na Krymie, który niedawno został przyłączony do Rosji. W samej Moskwie, na najbliższe cztery dni zaplanowano ponad 250 imprez artystycznych. W każdym z regionów tradycje obchodów są nieco inne. W Jekaterynburgu na Uralu wystąpi wielotysięczny chór, natomiast mieszkańcy Czeboksarów spróbują przepłynąć Wołgę.

 

W Wielkim Pałacu Kremlowskim prezydent Władimir Putin wręczy dziś nagrody państwowe za 2013 rok w sferze nauki, literatury i sztuki.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.