Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 30 marzec 2015 18:19
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Festiwal Filmów Polskich w Rosji

W dniach 21 – 28 maja br. w Moskwie odbędzie się 8. Festiwal Filmów Polskich „Wisła”. Filmy będą wyświetlane w kinach „Pięć gwiazd na Pawieleckiej” oraz „Iluzjon”.

Mimo tego, że festiwal odbędzie się w maju filmy będzie można oglądać w kilkunastu rosyjskich miastach potrwają do końca października br. Podczas festiwali zaprezentowane zostaną najlepsze filmy z ostatnich dwóch lat. Wśród nich znajdą się takie tytuły, jak: „Jeziorak” Michała Otłowskiego, „Obietnica” Anny Kazejak , „Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, filmy w ramach Panoramy Polskiego Kina, m.in. „Zbliżenia” Magdaleny Piekorz i „Jacka Stronga” Władysława Pasikowskiego oraz film Jerzego Stuhra „Obywatel”, który zostanie zaprezentowany przez samego reżysera. Sensacją festiwalu będzie pokaz oscarowego filmu „Ida” reżyserii Pawła Pawlikowskiego.

 

W programie festiwalu nie zabraknie też filmów o Warszawie. Organizatorzy wraz z Teatrem Polskim w Moskwie oraz Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych zorganizowali dział w ramach, którego zostanie pokazana część projektu „Teatroteka”, który jest serią ekranizacji polskiej dramaturgii teatralnej. Znajdą się tu „Walentyna” Wojciecha Farugi czy „Walizka” Wawrzyńca Kostrzewskiego.
Na pokazie nie zabraknie też filmów dokumentalnych, animowanych, krótkometrażowych oraz niemego kina z muzyką na żywo. Również najmłodsi i nieco starsi znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przewidzieli także czas na projekcje najlepszych polskich filmów dla dzieci i młodzieży.

 

Pokazom filmów towarzyszyć będą także wydarzenia kulturalne, m.in. dyskusje z twórcami, koncerty i wystawy.

 

Autor: Instytut INTL

 

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.