Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

wtorek, 06 listopad 2012 20:09
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prawie 280.000 palet przewiezionych do Niemiec w ciągu minionych 10 lat

Mija właśnie 10 lat współpracy pomiędzy PEKAES, największą polską firmą w branży TSL, a Emons – niemiecką firmą logistyczno-transportową o kilkudziesięcioletnim doświadczeniu. W ciągu minionej dekady, dzięki usługom niemieckiego partnera, PEKAES przewiózł prawie 280 tys. palet, co daje ponad 8,5 tys. naczep.

Emons jest wyłącznym partnerem drobnicowym PEKAES na terenie Niemiec – dystrybuuje wszystkie przesyłki drobnicowe, zarówno odbiory jak i dostawy. Równocześnie PEKAES wspomaga dystrybucję niemieckiego partnera na terenie Polski. Dzięki współpracy z zagranicznym partnerem PEKAES oferuje swoim klientom dostawy w ciągu 48 godz. od momentu odbioru przesyłki w którymś z dwóch krajów.

 

„Emons jest dla PEKAES strategicznym partnerem, można powiedzieć oknem na rynek niemiecki. Wieloletnie doświadczenie i jakość obydwu firm doceniają klienci, o czym świadczy fakt, że w tym roku przewieziemy najprawdopodobniej rekordową liczbę przesyłek. Zamierzy poszerzać współpracę z naszym partnerem o kolejne kraje i nowe linie” - mówi Marek Tkaczyk, dyrektor międzynarodowej sieci drobnicowej PEKAES.

 

Już w tym roku obydwie firmy poszerzyły zakres współpracy: Klienci PEKAES mogą wysyłać przesyłki nie tylko do Niemiec czy Europy Zachodniej, ale także do dalekiej Rosji, Armenii, Kazachstanu i Azerbejdżanu. Planowane jest otwarcie nowej linii z Zagłębia Ruhry do Wrocławia (Długołęka).

 

EMONS jest jedną z wiodących firm logistyczno-transportowych. Założona w 1928 r. firma wciąż działa jako niezależna, rodzinna spółka. Emons posiada łącznie ponad 70 oddziałów: w Niemczech, Szwajcarii, Białorusi, Bułgarii, Czechach, Litwie, Polsce, Rosji, Rumunii, Turcji, Ukrainie, Chinach oraz we Włoszech. Jako jedna z kilku firm w Niemczech – dysponuje własną siecią dystrybucji, pokrywającą obszar całych Niemiec i umożliwiającą systemowy transport przesyłek drobnicowych.

 

„Polska jest dla nas i dla naszych klientów kluczowym rynkiem. Dlatego stabilna, długofalowa współpraca ze strategicznym partnerem, spełniającym wysokie standardy jakościowe, jest dla nas bardzo ważna. PEKAES uzupełnia naszą europejską sieć połączeń drobnicowych i umożliwia nam oferowanie międzynarodowym klientom serwisu logistycznego na obszarze całej Polski” – podkreśla Udo Brekow, Członek Zarządu Emons Spedition GmBH.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.