Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 06 maj 2013 19:26
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Unowocześniona wersja zintegrowanego modułu kalkulacyjnego tras TC eMap®

Na światło dzienne wychodzi coraz więcej szczegółów, dotyczących zapowiedzianego na początek czerwca wprowadzenia na rynek unowocześnionej wersji zintegrowanego modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® zawierającego funkcję monitorowania pojazdów.

Nowy produkt zostanie po raz pierwszy zaprezentowany opinii publicznej podczas Targów Transportu i Logistyki w Monachium. To właśnie tam osoby zainteresowane nowościami w branży TSL będą mogły zapoznać się z interfejsem programu.

 

Odświeżony TC eMap® wyróżnia się innowacyjnością i doskonałą przejrzystością. Nawet wówczas, gdy użytkownik będzie chciał zobaczyć na mapie dziesięć lub więcej pojazdów monitorowanych przez różne systemy telematyczne. To jest właśnie jedna z najistotniejszych cech nowego produktu TimoCom: możliwość zlokalizowania pojazdów bez względu na to, kto jest producentem poszczególnych rozwiązań telematycznych. W celu prostszego identyfikowania samochodów, każdemu nadajnikowi GPS można przypisać indywidualną nazwę, która ukaże się zarówno w przynależącej do pojazdu etykiecie wewnątrz mapy, jak i w zestawieniu. Jedno kliknięcie powoduje wyświetlenie się zapisanych danych kontaktowych. W ten sposób, gdy zajdzie potrzeba, będzie można natychmiast nawiązać kontakt.

 

Rozwiązanie trackingowe obejmujące wielu producentów

Znany jest już rodzaj i zakres systemów telematycznych, których będzie można używać wraz z nowym TC eMap® . Na początku będzie to blisko 20 najbardziej popularnych europejskich producentów. Lecz na tym się nie skończy: "Rozpoczynamy od współpracy z najczęściej wybieranymi przez przewoźników dostawcami systemów telematycznych. To nie oznacza jednak, że na tym się zakończy. Jeżeli klient używa systemu, który nie został dotąd zintegrowany z naszym TC eMap® , może nas o tym powiadomić. Skontaktujemy się z jego usługodawcą, aby jak najszybciej włączyć mu dostęp do oferowanego rozwiązania trackingowego" - wyjaśnia Marcel Frings, Chief Representative firmy TimoCom.

 

Dzięki temu, że możliwość śledzenia pojazdów obejmuje wielu producentów, TC eMap® jest szczególnie interesujący dla małych usługodawców i przewoźników. Każdy pojazd można bowiem łatwo zlokalizować za pomocą TC eMap®, nawet jeśli współpracuje się z wieloma różnymi zleceniodawcami. Tym samym przewoźnik sygnalizuje swojemu kontrahentowi, że jest godny zaufania i bezpiecznie dostarczy towar z punktu A do punktu B. "Zleceniodawcy mogą już przed nawiązaniem kontaktu zobaczyć, czy dany przewoźnik udostępnia swoje pojazdy do monitorowania" - wyjawia Frings, "Wprowadzając ciężarówkę do systemu usługodawca będzie mógł zaznaczyć, iż umożliwia ich śledzenie w TC eMap®."

 

Sprawdzone funkcje TC eMap® zostaną zachowane

Wprowadzenie nowego rozwiązania trackingowego w TC eMap® nie spowoduje zniknięcia dotychczasowych funkcji, jak łatwej kalkulacji kosztów czy planowania tras. Tym samym użytkownicy zachowają możliwość szybkiego i prostego ustalenia drogi bezpośrednio z poziomu oferty ładunku zamieszczonej w giełdzie transportowej TC Truck&Cargo®. Poza tym już podczas planowania trasy za pomocą modułu kalkulacyjnego tras TC eMap® będzie można zobaczyć aktualne informacje dotyczące ruchu na danej drodze. W ten sposób użytkownicy już przed obliczeniem kosztów przejazdu będą mogli sprawdzić, czy wybrana trasa jest rzeczywiście najlepsza. Nadal można będzie także obliczać koszty przejazdu oraz związane z nim koszty dodatkowe (jak np. myto).

 

Źródło: logistyczny.com

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.