Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 30 kwiecień 2015 13:26
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Seminarium Gospodarcze Polska – Uzbekistan

28 kwietnia w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyło się spotkanie dotyczące relacji biznesowych oraz możliwości dla polskich firm w Uzbekistanie.

Seminarium Gospodarcze Polska – Uzbekistan miało za zadanie pokazać dla inwestorów z Polski możliwości biznesowe, rozwój kontaktów gospodarczych, inwestycyjnych, pokazanie priorytetowych sektorów do inwestycji oraz najważniejszą kwestię, jaki jest dostęp do rynku Uzbekistanu.

 

Na spotkaniu, przedstawiciel Izby Handlowo-Przemysłowej Republiki Uzbekistanu, Pan Sardor Babakulov opowiadał o Uzbekistanie, o potencjale kraju, o jego szybkim wzroście gospodarczym, bogaceniu się mieszkańców, planowanych działaniach, o stanie obecnym i perspektywach współpracy między Polską a Uzbekistanem oraz o panujących relacjach polsko-uzbeckich.

 

Uzbekistan to kraj wielu możliwości, ok. 30 mln potencjalnych, nowych konsumentów, kraj o bardzo dobrej infrastrukturze, a także kraj posiadający bogatych sąsiadów: Rosję i Kazachstan. Pan Stefan Assanowicz, Wiceprezes Krajowej Izby Gospodarczej, niejednokrotnie powtarzał, że przez Uzbekistan dotarcie do odbiorców handlowych i nowego klienta w Rosji i Kazachstanie jest znacznie uproszczone i dobrze widziane przez tamtejszych przedsiębiorców. Tak więc Uzbekistan może być swego rodzaju dźwignią i bramą do nowych biznesów, nie tylko w samym kraju, ale także dojściem do kolejnych rynków.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.