Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

wtorek, 04 lipiec 2017 09:06
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Seminarium „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju”, polsko-francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji

Instytut INTL nieustannie angażuje się w ciekawe inicjatywy związane z innowacjami w logistyce. Dnia 27 czerwca br. na zaproszenie Business France przedstawiciele firmy uczestniczyli w konferencji w Ambasadzie Francji w Polsce organizowanej pod hasłem „Elektromobilność w Polsce – wyzwania i kierunki rozwoju. Polsko–francuska wymiana doświadczeń i przykłady innowacyjnych rozwiązań we Francji”.

Ponieważ Francja znajduje się w czołówce państw, jeśli chodzi o europejski rynek samochodów elektrycznych, wiele firm francuskich może już mówić o szerokim doświadczeniu, wadach, zaletach, ale i wyzwaniach związanych ze wdrażaniem elektromobilności w miastach. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy, przedstawiciele polskich i francuskich firm, oraz przedstawiciele władz miast zainteresowanych wdrażaniem elektromobilności.

 

Patronat nad wydarzeniem objął Związek Miast Polskich i AVERE France. Podczas konferencji zaprezentowały swoją działalność takie firmy jak Borne Recharge Service, E-totem, Freshmile Services, Gireve oraz Nexans.

 

Nie zabrakło jednak polskiego głosu na temacie rozwoju elektromobilności. Rozwiązania wdrażane w polskich miastach przedstawiła wiceprezydent Gdyni – p. Katarzyna Gruszecka-Spychała, Główny specjalista Wydziału Infrastruktury Miasta Rzeszowa – p. Zbigniew Rudnicki oraz p. Piotr Misiak z Urzędu Miasta Wrocławia.

 

Podczas biznesowych spotkań networkingowych była okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i rozpoczęcia rozmów na temat wdrażania innowacyjnych projektów w przyszłości, już na kanwie współpracy polsko-francuskiej. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie i z pewnością wykorzystamy nowe kontakty biznesowe oraz zdobytą wiedzę.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.