Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

 • Newsletter zapisz się !

  Adres e-mail:

  Nazwa:


 • Wstaw reklamę

  Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 30 czerwiec 2016 11:19
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polsko-Afrykańskie Forum Ekonomiczne POLAFRO

W dniu 31 maja 2016 odbyło się już po raz czwarty Polsko – Afrykańskie Forum Ekonomiczne POLAFRO zorganizowane przez Instytut Afrykański. W spotkaniu udział wzięło wielu parlamentarzystów z krajów afrykańskich, a także posłowie i senatorowie na Sejm RP.

Część pierwsza wydarzenia, skupiała się na wymianie poglądów, doświadczeń, omówieniu strategii i możliwości obustronnego rozwoju. POLAFRO rozpoczęły wystąpienia znanych osobistości w sektorze współpracy gospodarczej z Afryką, jak m.in. Johna Abrahama Godsona - Prezesa Instytutu Afrykańskiego, Joanny Wroneckiej - Wiceminister Spraw Zagranicznych RP oraz Marcina Krzyśko - HRH Emira of Keffi, Sponsora Strategicznego Firmy OrCal.

 

Podczas forum zaprezentowały się firmy rozwijające działalność pomiędzy Afryką, a Polską. Była to wspaniała okazja do poznania możliwości inwestycyjnych oraz kierunków rozwoju oraz do nawiązania kontaktów biznesowych.

 

Dyskusje dotyczące prezentacji były podzielone na panele tematyczne:

 

 1. Klimat inwestycyjny w Polsce i w Afryce
 2. Finansowanie Inwestycji w Afryce
 3. Rolnictwo i przetwórstwo rolne
 4. Bezpieczeństwo
 5. Innowacje

 

Drugą częścią spotkania była uroczystość, podczas której zostały wręczone statuetki „Przyjaciel Afryki” w czterech kategoriach: biznes, polityka, społecznik i osobowość.

 

Tegorocznymi laureatami Przyjaciela Afryki zostali:

 

 • Prezes Zarządu Ursus SA, Pan Karol Zarajczyk w kategorii Biznes,
 • Ambasador Joanna Wronecka, Wiceminister Spraw Zagranicznych w kategorii Polityka,
 • Pani Monika Quarcoo w kategorii Społecznik,
 • Pan Wojciech Kuśpik, Grupa PTWT w kategorii Osobowość.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.