Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 16 czerwiec 2016 13:41
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Targi Interfood ASTANA 2016

W związku z intensywny rozwojem handlowym marki Meray Nuts na rynku polskim i litewskim, nasz strategiczny partner handlowy – firma Fresh Nuts z Niemiec (właściciel marki Meray Nuts) powierzyła nam kolejne ważne zadanie: wprowadzić markę Meray Nuts na rynek Kazachstanu.

W ramach tego projektu specjaliści z naszej firmy postanowili pojechać do Astany, stolicy Kazachstanu na targi spożywcze Interfood ASTANA 2016. Naszym celem były nie tylko same targi, ale również pierwsze spotkania handlowe z miejscowymi firmami handlowymi oraz research rynku i wizja lokalna w sercu Kazachstanu.

 

Astana to młodziutka stolica, która liczy lekko ponad 15 lat. Wszystko w tym mieście jest nowe, świeżo wybudowane, czyste. Przyjezdnych z Polski już na początku uderza widok wielkich i monumentalnych budynków, co jest pozostałością architektoniczną we wszystkich krajach byłego bloku ZSRR, a także duże, szerokie, kilku pasmowe ulice. Astana jest miastem bardzo „zachodnim”, nie poczujemy tu klimatu orientu czy egzotyki, nie „zatopimy się” w małych uliczkach. Stolica ma przede wszystkim charakter reprezentacyjny, to miasto dyplomacji, polityki i urzędników, a także budujące się nowe centrum finansowe kraju. Tak naprawdę to Ałmaty, dawna stolica Kazachstanu, to kazachskie centrum biznesu i gospodarki. Mieszczą się tu wszystkie biura ważnych firm, największe centra handlowe, najważniejsze firmy dystrybucyjne i logistyczne, biura powstających sieci handlowych. Jest takie powiedzenie miejscowe, chcesz robić politykę, jedź do Astany, chcesz robić biznes, jedź do Ałmaty.

 

Kazachstan to dość zamożny kraj, średnia pensja krajowa jest zbliżona do średniej krajowej w Polsce. Kraj wyróżnia dość liberalna polityka podatkowa, która zachęca do robienia biznesu. Jeśli chodzi o usługi czy sektor spożywczo-handlowy, Kazachstan jest na początku drogi. Sieci handlowe oraz sklepy, magazyny spożywcze dopiero powstają, ponieważ bazary są wciąż nieopodatkowane i Kazachowie wolą tam robić zakupy, bo jest po prostu taniej. Kazachowie są dość oszczędni i nie są nauczeni robić zakupy na „zapas”.

 

Mamy nadzieję, że nasz projekt Meray Nuts w Kazachstanie zakończy się z sukcesem i już za rok Kazachowie będą kupować i jeść orzeszki Meray Nuts.
Zapraszamy do galerii zdjęć z targów Interfood Astana 2016.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.