Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

wtorek, 02 wrzesień 2014 20:05
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dzień Wiedzy w Rosji

1 września, to w Rosji podobnie jak w wielu krajach Europy, dzień Rozpoczęcia Roku Szkolnego. W Federacji Rosyjskiej jest on obchodzony jako Dzień Wiedzy. Uczniowie starszych klas oficjalnie prowadzą swoich młodszych kolegów i koleżanki na ich pierwsze w życiu lekcje.

To szczególny dzień także w kontekście reform szkolnictwa. W 2007 roku wprowadzono przymusowy cykl edukacyjny zaplanowany na 11 lat, do 18 roku życia. Od tamtej pory uczeń może zakończyć edukację już w wieku 15 lat, jednak wyłącznie za zgodą rodziców.

 

Znaczące dla systemu edukacji było także zeszłoroczne rozpoczęcie roku szkolnego, kiedy weszła w życie federalna ustawa „O edukacji w Federacji Rosyjskiej". W jej ramach wprowadzono obowiązkowy egzamin końcowy dla gimnazjalistów, a ważność egzaminu maturalnego została przedłużona do 5 lat. Od roku w Rosji uczniowie muszą także nosić mundurki szkolne oraz otrzymują bezpłatne podręczniki.

 

W ramach Dnia Wiedzy w każdej rosyjskiej szkole organizowane są ceremonie i uroczystości oraz imprezy plenerowe dla uczniów i ich rodzin.

 

Mimo zakładanego wsparcia materialnego uczniów i szkół ze strony państwa, w 2014 roku, wydatki z budżetu federalnego na edukację mają wynieść w tym roku o ponad 50 mld RUB mniej niż w roku poprzednim. Gdzie zatem państwo szuka oszczędności?

 

Zapraszamy do dyskusji na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/InstytutINTL?fref=ts

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.