Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 28 kwiecień 2014 18:46
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Co warto zobaczyć w Kazachstanie

Kazachstan jest jednym z największych krajów na świecie o powierzchni 2,7 mln km2, jego średnie zaludnienie wynosi niecałe 6 osób/km2. Do największych miast należy stolica Astana i była stolica Ałmaty, o których walorach turystycznych pisaliśmy już wcześniej. Co oprócz tych miast warto zobaczyć w Kazachstanie?

Wśród miejsc wartych uwagi należy wymienić Kanion Czaryński (kaz.: Шарын каньоны), który jest wąwozem rzeki Szaryn o długości około 150 km. Położony jest w południowo-wschodnim Kazachstanie, niedaleko gór Tienszan. Ze względu na swoje ostańce piaskowcowe oraz zlepieńcowe często nazywany jest "młodszym bratem Kanionu Kolorado", jednak w przeciwieństwie do niego, Kanion Czaryński nie jest tak masowo odwiedzany przez turystów, co niewątpliwie jest jego wielką zaletą.

 

Godnym uwagi miejscem jest także tzw. kazachska Szwajcaria czyli Kurort Borowoje. Jest to niezwykle urokliwe miejsce uznawane za najpiękniejszy obszar pośród kazachskiego stepu. Położone pośród gór i lasów, wokół jeziora Borovoje, po którym jeszcze w maju pływają kry.

 

Będąc w Almatach warto wybrać się do kompleksu sportowego w Medeo, który znajduje się na wysokości 1691 m n.p.m. Medeo jest najwyżej położonym kompleksem sportów zimowych na świecie. Posiada lodowisko o powierzchni 10,5 tys. m2. Ustanowiono na nim ponad 200 rekordów świata na wszystkich dystansach przez co jest potocznie nazywany "Fabryką rekordów". Ponadto co roku w Medeo odbywa się międzynarodowy festiwal piosenki „Głos Azji".

 

Kolejnym przystankiem w Kazachstanie powinien być Park Narodowy Altyn Emel. Na terytorium tego parku narodowego rozciągającego się od rzeki Ili do grzbietów góry Aktau, można zaobserwować ogromną różnorodność zarówno flory, jak i fauny, usłyszeć „śpiew" piaszczystych wydm – barchanów, które stanowią unikalny cud przyrody.

 

Wśród miejsc wartych obejrzenia można również wymienić Wąwozy Tamgaly i Turgen. O pierwszym z nich pisaliśmy już w naszym wcześniejszym artykule o Astanie i Ałmatach. Wąwóz Turgen, zwany Kanionem siedmiu wodospadów położony jest niedaleko wioski Esik. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w regionie Ałma-Aty. Jest to niezwykle urokliwe miejsce z siedmioma wodospadami i źródłami termalnymi otoczone lasem.

 

Autor: Instytut INTL
Źródła: pojade.pl, kazakhstan.pl

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.