Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 08 styczeń 2014 19:38
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Inicjatywa studencka we Francji - projekty międzynarodowe

Instytut INTL od wielu miesięcy wspiera różnorodne inicjatywy studenckie promujące logistykę. Nasze zaangażowanie wielokrotnie obejmowało wygłaszanie prezentacji, organizowanie szkoleń i warsztatów oraz obejmowanie patronatem konferencji i ich współfinansowanie. Najnowszy projekt, jaki wspiera Instytut INTL, związany jest z rozwojem obsługi rynków wschodnich i pobytem jednego z naszych pracowników na studiach zagranicznych.

Studenci Uniwersytetu w Angers przez 6 ostatnich tygodni realizowali projekt dotyczący współpracy małych i średnich firm na arenie międzynarodowej. Przedmiotem analizy przeprowadzonej przez jedną z grup był Instytut INTL, którą koordynowała Ewa Wilmanowicz (koordynator ds. projektów Instytutu INTL). "Każde przedsięwzięcie, które pozwala studentom na kontakt z prawdziwym przedsiębiorstwem lub daje możliwość poznania rynku to doskonały pomysł, jednak zawsze trudno jest zdobywać informacje, zwłaszcza o małych firmach. Większość firm boi się ujawnienia poufnych danych lub nie chce tracić czasu na kontakty ze studentami. Cieszę się, ze znowu mogę połączyć naukę z pracą i spojrzeć na firmę z nieco innej strony" - mówi Ewa Wilmanowicz.

 

Studenci musieli zmierzyć się nie tylko z obecnym modelem funkcjonowania przedsiębiorstwa, ale także przygotować szczegółowy raport dotyczący możliwości nawiązania współpracy z francuskimi partnerami biznesowymi. Zespół znalazł 3 agencje marketingowe, zajmujące się promowaniem produktów i usług na rynku francuskim.

 

“W Polsce i we Francji, jako państwach członkowskich UE, obowiązują podobne przepisy prawa, rozwinięta siec logistyczna nie stanowi bariery dla polskich przedsiębiorców, jednak różnice kulturowe wpływają na oczekiwania klientów, a w konsekwencji na odmienne sposoby promowania produktów i usług. Wierzymy, ze dzięki współpracy z francuską agencją marketingową polscy przedsiębiorcy – klienci Instytutu INTL- mieliby większe szanse zaistnienia na rynku” - mówi Ewa Wilmanowicz.

 

W poniedziałek 9 grudnia studenci Uniwersytetu w Angers zaprezentowali wyniki prac. Wśród pytań ze strony komisji oceniającej pojawiły się kwestie dotyczące barier językowych oraz możliwości obsługiwania przez Instytut INTL i agencje marketingowe dużych przedsiębiorstw. Jako dowód możliwości sprostania międzynarodowym wyzwaniom studenci podali zrealizowane projekty przez Instytut INTL.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.