Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

wtorek, 16 kwiecień 2013 20:02
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na zamówienie

Prologis, Inc., poinformował dzisiaj o podpisaniu w pierwszym kwartale 2013 roku umowy budowy obiektu magazynowego typu build-to-suit (BTS) o powierzchni 18 300 metrów kwadratowych na terenie Prologis Park Wrocław V dla firmy Tradis stanowiącej część Grupy Eurocash. Jest to już trzeci budynek BTS, który powstanie od momentu uruchomienia parku, czyli w ciągu niecałych 24 miesięcy.

Ewa Zawadzka, business development director Prologis Polska powiedziała: "Cieszymy się, że firma Tradis wybrała Prologis na swojego partnera przy budowie nowego obiektu. Jest to dla nas bardzo ważny klient i mamy nadzieję, że nasze wzajemne relacje będą się nadal zacieśniać".

 

"Będzie to już nasz trzeci BTS na terenie Prologis Park Wrocław V. Zawarta transakcja podkreśla strategiczne znaczenie tej kluczowej z logistycznego punktu widzenia lokalizacji, jak i wysyła pozytywny sygnał całemu polskiemu rynkowi."

 

W pierwszym kwartale 2012 roku firma Prologis oddała do użytku budynek o powierzchni 19 100 metrów kwadratowych firmie UPM Raflatac - wiodącemu dostawcy samoprzylepnych materiałów etykietowych. Niedawno została również podpisana umowa budowy magazynu logistycznego BTS o powierzchni 17 800 metrów kwadratowych dla wiodącego hurtowego i detalicznego dostawcy AGD i sprzętu elektronicznego.

 

W Prologis Park Wrocław V, zajmującym 70-hektarowy teren, istnieje możliwość wybudowania aż do 290 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej łącznie. Park znajduje się bezpośrednio przy obwodnicy Wrocławia, trzy kilometry na południowy zachód od węzła Wrocław–Bielany, między autostradą A4 z Berlina na Ukrainę a trasą E261.

 

Z czterema parkami logistycznymi (17 budynków) o łącznej powierzchni ponad 360 000 metrów kwadratowych Prologis jest największym dostawcą nieruchomości dystrybucyjnych na Dolnym Śląsku. 

 

Źródło: logistyczny.com

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.