Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 13 styczeń 2014 19:53
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Poznański magazyn

Centrum logistyczne VW Group Polska zostanie wybudowane w ramach Segro Logistics Park Poznań w miejscowości Komorniki. Obiekt ma mieć 30 tys. m kw. i zostać ukończony w I kwartale 2015 r.

Warunki umowy wynegocjowali doradcy Jones Lang LaSalle. Obiekt powstanie w ramach kompleksu Segro Logistics Park Poznań. Będzie to pod względem powierzchni druga inwestycja magazynowa w Wielkopolsce i siódma w Polsce w tym roku. W procesie wyboru lokalizacji oraz negocjacji warunków komercyjnych inwestycji VW Group Polska reprezentował Jones Lang LaSalle.

 

– Jesteśmy zaszczyceni faktem, że po raz kolejny mieliśmy przyjemność doradzać Volkswagen Group Polska w procesie poszukiwania lokalizacji magazynowej. Jesteśmy przekonani, że nowe centrum dystrybucyjne w Poznaniu w najwyższym stopniu spełni zakładane funkcje operacyjne, a warunki umowy pozwolą na maksymalizację korzyści płynących z inwestycji. Co więcej, bardzo cieszymy się, że nasza współpraca z Grupą Volkswagen stale się rozwija – powiedział Tomasz Mika, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych Jones Lang LaSalle w Polsce.

 

– Cieszymy się niezmiernie z tej inwestycji. Nowe centrum logistyczne będzie większe od obecnej przestrzeni magazynowej o 6 tys. mkw., co gwarantuje nam zdecydowanie wyższą produktywność i znaczący wzrost efektywności procesu logistycznego – powiedział Ralf Jochen Berckhan, prezes zarządu VW Group Polska.

 

Nowe centrum logistyczne spowoduje również wzrost jakości świadczonych usług oraz możliwość ich poszerzenia.

 

– Przygotowujemy się do wprowadzenia tzw. usługi SDD (Same Day Delivery) polegającej na realizacji zamówienia dilera w dniu, w którym ją zleca. VW Group Polska będzie tym samym prawdopodobnie pierwszą firmą w Polsce świadczącą tę usługę dla tak szerokiego grona odbiorców – powiedział Stanislav Pekar, dyrektor ds. obsługi posprzedażnej w VW Group Polska.

 

– Z radością witamy VW Group Polska wśród naszych klientów w Poznaniu. Zgodnie z założeniem strategicznym Segro, oferujemy naszym klientom powierzchnie w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb prowadzonej przez nich działalności. Dzięki ścisłej współpracy z VW Group Polska powstanie specjalistyczny obiekt BTS dedykowany zaawansowanym procesom logistycznym. Decyzja firmy co do wyboru Segro Logistics Park-Poznań na nowe centrum dystrybucyjne potwierdza znaczenie lokalizacji poznańskiej na logistycznej mapie Polski – powiedział Paweł Sapek, dyrektor ds. rozwoju Segro na Europę Centralną.

 

Źródło: logistyczny.com

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.