Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 27 marzec 2013 19:14
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nadmorska transakcja

AXI IMMO, pośredniczył w transakcji najmu powierzchni magazynowej przez firmę Fine Logistics w parku dystrybucyjnym należącym do Panattoni Europe w Gdańsku. Operator logistyczny wynajął 2 700 m kw powierzchni magazynowej i 143 m kw powierzchni biurowej.

Fine Logistics świadczy usługi w zakresie spedycji i transportu drogowego, lotniczego oraz morskiego. Firma działa na terenie Polski, Europy, jak i w wymiarze globalnym. Fine Logistics będzie dysponować powierzchnią wcześniej wynajmowaną przez firmę Abra Sklepy Meblowe. Operator logistyczny na nowej powierzchni magazynowej będzie świadczył usług logistyczne na rzecz tej firmy.

 

Abra Sklepy Meblowe jest jednym z największych producentów mebli w Polsce. Firma posiada 82 sklepy, w 70 miastach w Polsce. Sieć dynamicznie rozwija się, m.in. buduje szeroką sieć franczyzową.

 

Nowy magazyn operacyjny firmy Fine Logistics należący do Panattoni Europe jest położony w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, łączącej autostradę A1 z drogą krajową nr 7, ok. 500 m od planowanego węzła drogowego "Błonie" na Trasie Sucharskiego, biegnącej z portu gdańskiego do obwodnicy południowej i autostrady A1.

 

Rynek powierzchni magazynowych w regionie Trójmiasta - komentarz Renata Osiecka, Partner Zarządzająca AXI IMMO

 

Jest to jeden z najmniejszych rynków magazynowych w kraju z całkowitą powierzchnią magazynową na poziomie 170 tys. m kw. Jednak, z roku na rok obserwujemy stabilny wzrost zainteresowania najemców tym regionem. Dzięki rozwojowi infrastruktury portowej (Głębokowodny Terminal Kontenerowy w Gdańsku i Gdyni) i drogowej w postaci obwodnicy Trójmiasta S6 i autostrady A1 region zyskał w oczach inwestorów z sektora powierzchni magazynowo-produkcyjnych.

 

Wyniki za rok 2012 r. pokazuję, że niedoceniany jeszcze kilka lat temu potencjał Trójmiasta, zaczyna być coraz częściej dostrzegany przez najemców i deweloperów. Pozycja regionu na mapie magazynowej Polski jest coraz wyższa. W zeszłym roku wolumen transakcji, głównie w Gdańsku i okolicach oraz Gdyni, wyniósł ok. 70 tys. m kw wynajętej powierzchni magazynowej, z czego ponad 60% stanowiły nowe umowy najmu. Obecnie współczynnik pustostanów w regionie obniżył się do poziomu poniżej 10%. Dostępne od zaraz są mniejsze moduły do 3 000 - 4 000 m kw, brak ofert powyżej 5 000 m kw.

 

W najbliższym latach możemy spodziewać się rozwoju projektów magazynowo-produkcyjnych zlokalizowanych w bliskim sąsiedztwie obwodnicy Trójmiasta, w lokalizacjach przy autostradzie A1 (projekt Segro w Pruszczu Gdańskim) oraz na terenie aglomeracji w okolicy DTC Gdańsk (park magazynowy należący do firmy Goodman). Deweloperzy mają zabezpieczone grunty, na których może powstać jeszcze kilkaset tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowych i produkcyjnych.

 

Źródło: nm.pl

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.