Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

niedziela, 01 kwiecień 2012 13:15
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Śląskie Centrum Logistyki - nowy magazyn

W dniu 30 marca 2012 r. otwarto nowy, specjalistyczny magazyn przystosowany do składowania wyrobów stalowych. Inwestorem jest Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach, projekt wykonał Atelier 7 Sp. z o.o., realizacja Martifer Konstrukcje Sp. z o.o. Magazyn został wybudowany w bardzo krótkim czasie 7 miesięcy.

Hala magazynowa jest piątą z kolei inwestycją realizowaną na terenie Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach przy ul. Portowej 28. W ostatnich latach wybudowany tu został kolejowy terminal kontenerowy oraz cztery specjalistyczne magazyny klasy A o powierzchniach odpowiednio: 2.500m², 2.500m² 5.000m² i 5.000m². Dzięki tej inwestycji łączna powierzchnia magazynowa którą dysponuje powiększyła się do poziomu 18.000m².

 

Wraz z powstaniem magazynu Śląskie Centrum Logistyki SA wprowadza na rynek nową, kompleksową i ekologiczną usługę logistyczną „ECO.LOG.STAL”. Jest ona skierowana głównie do producentów wyrobów hutniczych szczególnie blach w kręgach i wyrobów płaskich oraz spedytorów i przewoźników kolejowych. Obejmuje łącznie transport kolejowy towaru od producenta, operacje przeładunkowe oraz krótkie składowanie i dystrybucję własnym transportem samochodowym do ostatecznego klienta. Warto nadmienić, iż flota samochodowa Śląskiego Centrum Logistyki SA sukcesywnie się powiększa. Jeszcze w tym roku ma liczyć 30 nowych pojazdów, w zestawach z naczepami zwykłymi oraz naczepami typu coilmulde. Posiadana infrastruktura umożliwia bardzo szybką obsługę pełnych składów pociągów o długości do 600m. Stwarza to dla Klientów możliwości optymalnego wykorzystania wagonów i znacznej redukcji kosztów transportu i czasu dostawy. Te korzyści dostrzegli najwięksi światowi producenci wyrobów hutniczych korzystając z nowej usługi ”ECO.LOG.STAL”.

 

Poza usługą ECO.LOG.STAL Śląskiego Centrum Logistyki SA w Gliwicach od kilku lat oferuje obsługę logistyczną towarów niebezpiecznych ADR realizowaną w specjalistycznym magazynie klasy A o pojemności 5500 miejsc paletowych. Magazyn jest zarządzany przez dedykowany system komputerowy WMS wykonany przez firmę LOGIFACT Systemy Logistyczne. Ta inwestycja to odpowiedź Centrum na potrzebę rynku, jest to bowiem jedyne miejsce na południu Polski, w którym można składować tego typu towary bezpiecznie i zgodnie z wszystkimi normami. Usługa jest objęta systemowym audytem przez SQAS Safety and Quality Assesment System, organizacji weryfikującej standardy bezpieczeństwa w branży chemicznej.

 

Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach jest firmą, która od 23 lat oferuje klientom coraz szerszy pakiet usług logistycznych, znacznie wykraczających poza standardowe usługi magazynowe. W oparciu o punktową infrastrukturę logistyczną proponujemy nowoczesne i najwyższej jakości usługi w zakresie transportu samochodowego ładunków, magazynowania i dystrybucji towarów oraz połączenia intermodalne na terminalu kontenerowym obsługiwanym przez PCC Intermodal S.A..

 

Spółka posiada certyfikaty: Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 świadczący o wysokiej jakości świadczonych usług logistycznych, AEO, upoważniający do istotnych uproszczeń zarówno w odniesieniu do uproszczeń celnych jak i do bezpieczeństwa i ochrony, SQAS - Safety and Quality Assessement System, system badania i oceny bezpieczeństwa oraz jakości w zakresie modułu magazynowania produktów pakowanych oraz HACCP - Hazard Analysis and Critical Control Points - dla stworzenia możliwości składowania towarów spożywczych.

 

Warto dodać, że w nadchodzących latach przewiduje się dalszą rozbudowę zamkniętych powierzchni magazynowych, utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminala kontenerowego. Planowany jest też rozwój infrastruktury kolejowej, choć już dziś wszystkie hale magazynowe na terenie Centrum mają dostęp do torów kolejowych.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.