Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 14 marzec 2019 12:08
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Spotkanie Europa Forum "Społeczeństwo 4.0 – oddziaływanie cyfryzacji na rynek pracy i rozwój regionalny"

W czwartek 28 lutego 2019 w DoubleTree by Hilton Wroclaw odbyło się kolejne spotkanie stowarzyszenia Europa Forum "Społeczeństwo 4.0 – oddziaływanie cyfryzacji na rynek pracy i rozwój regionalny".

Tematem przewodnim spotkania jest obecna sytuacja na rynku pracy i związane z nią problemy pracodawców. Rynek pracy przekształca się z rynku pracodawcy w rynek pracownika. Zjawisko to jest nowe, zarówno dla pracodawców, jak i pracowników, ma charakter rozwojowy i determinuje problemy firm w pozyskaniu i utrzymaniu kapitału ludzkiego, zapewniającego im konkurencyjność. W Polsce odnotowujemy od kliku lat bardzo duży spadek bezrobocia, ale to Dolny Śląsk jest pod tym względem liderem. Tempo tych zmian w regionie oznacza konieczność wypracowania skutecznych odpowiedzi na wyzwania rekrutacyjne.

 

Podczas spotkania wystąpili eksperci, m.in. Lilla Jaroń, Wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, która zaprezentowała obecną sytuację i wyzwania dla dolnośląskiego rynku pracy, Pan Rafał Kaczmar Branch & CBS Operational Manager w Randstad, który od wielu lat bada zagadnienia związane z employer brandingiem i opowiedział dla zebranych najnowsze wyniki analiz Instytutu Badawczego Randstad na temat trendów zachodzących na rynku pracy. Podczas spotkania zostały również przedstawione wskaźniki związane z bieżącą sytuacją makroekonomiczną. Dr Grzegorz Warzocha, Partner AVANTA Audit przedstawił dla zebranych gości analizę obecnych tendencji gospodarczych w aspekcie globalnym mi regionalnym oraz prognozy gospodarcze na rok 2019. Na koniec Pan Claus Frank Präsident Europa Forum poprowadził panel dyskusyjny z udziałem pracodawców na Dolnym Śląsku.

 

Dziękujemy bardzo Pani Justynie Młynarz za zaproszenie dla Instytut INTL na to wydarzenie!

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.