Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 18 luty 2019 23:09
Oceń ten artykuł
(1 głos)

XIII Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, Leipzig 6-7.02.2019

W dniach 6-7 luty 2019 odbyła się misja gospodarcza delegacji firm z Dolnego Śląska do Lipska na XIII Polsko-Saksońskie Forum Gospodarcze, w której wziął również czynny udział instytut INTL.

W tegorocznej edycji forum pod hasłem MEET-UP 4.0 – SAKSONIA-POLSKA-CZECHY-RUMUNIA tradycyjnie oprócz firm z Czech, Polski i Niemiec po raz pierwszy wzięli udział przedstawiciele biznesu z Rumunii.

 

Pierwszego dnia w Congress Center Leipzig, Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH (Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki) wyłącznie dla delegacji z Dolnego Śląska zapewniła zorganizowane zwiedzanie targów Intec (Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Technologii i Automatyzacji Produkcji) oraz Z (Międzynarodowe Targi Poddostawców: Części, Komponenty, Moduły, Technologie) połączone z wizytą na stoiskach wybranych saksońskich przedsiębiorstw, zakończone na wspólnym stoisku „Science meets Industry“ Stowarzyszenia Innowacji Maschinenbau Sachsen VEMASinnovativ. Na koniec dnia wszystkie delegacje zagraniczne z Czech, Polski, Saksonii i Rumunii spotkały się razem podczas wieczornego „Business Partners in Dialogue“ zorganizowanego przez Lipską Izbę Przemysłowo- Handlową w Da Capo vintage automobile museum.

 

Drugiego dnia konferencję „Kooperacja. Digitalizacja. Nowe technologie produkcji bez granic.” moderował Pan Thomas Horn, Prezes Wirtschaftsförderung Sachsen GmbH (Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki), a głos również zabrali m.in. Pan Martin Dulig, Saksoński Minister Gospodarki Pracy i Transportu oraz Wice Marszałek Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego Pan Marcin Gwóźdź, który stał na czele naszej delegacji. Po południu rozpoczęła się sesja bezpośrednich rozmów B2B w dedykowanym panelu BUSINESS-SPEED-DATING 4.0 – SAKSONIA-POLSKA-CZECHY-RUMUNIA zakończona wspólnym spotkaniem na stoisku narodowym Republiki Czeskiej i kontynuacją spotkań na tych największych targach maszynowych w Europie, gdzie tylko w tym roku wystawiło się aż 1300 wystawców z całego świata.

 

Serdecznie dziękujemy dla Wydziału Promocji Gospodarczej i Inwestycyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego za zaproszenie na to wydarzenie i świetnie przygotowaną pod każdym względem misję!

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.