Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

piątek, 19 październik 2018 11:40
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Relacja z XXV Sympozjum Naukowo-Technicznego KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2018

W dniach 4 i 5 października odbyło się coroczne spotkanie z branży kruszyw i przemysłu związanego z polskimi kopalniami mineralnymi.

Polska jest w czołówce europejskiej jeśli chodzi o wydobycie kruszyw i innych złóż mineralnych. W tym roku na jubileuszowej edycji , która odbyła się w Kielcach, omawiano przyszłość polskiego przemysłu kruszyw, kwestie gospodarcze, prognozy na przyszłość, a także omawiano w kuluarach nowe projekty infrastrukturalne, które obecnie rozpoczynają się w Polsce w sektorze transportowym, do których wykonania właśnie używa się wapna, cementu oraz kruszyw.

 

Kielecczyzna i obszar regionu świętokrzyskiego to bardzo bogaty w złoża mineralne teren na terenie Polski. Eksploatacja surowców z obszaru świętokrzyskiego głównie wykorzystywana jest w budownictwie. Kopaliny mineralne, które dzisiaj wydobywa się na tym terenie to m.in.: wapienie, skały węglanowe, piaskowce, siarka, gipsy, różnego rodzaju gliny i glinki, piaski szklarskie i piaski formierskie, dolomity. Najbardziej znaczącymi kruszywami są słynne wapienie świętokrzyskie, a rejon słynie z dość ogromnych zasobów, wielu kopalni i zakładów produkcyjnych.

 

Podczas sympozjum odbywały się liczne spotkania B2B, gdzie można było nawiązać nowe znajomości biznesowe i negocjować nowe projekty. Pierwszego dnia wieczorem odbyła się uroczysta gala, gdzie wręczono nagrody zasłużonym gościom sympozjum.

 

XXV Sympozjum organizowała firma BMP, dziękujemy firmie oraz paniom organizatorkom za zaproszenie na event oraz na sympozjum. Mamy nadzieję, że spotkamy się w miłym gronie BMB oraz uczestników z branży kopalnianej za rok!

 

Podczas sympozjum Instytut INTL reprezentował firmę KOOL z Dolnego Śląska (Legnica, Wrocław) – certyfikowanego przedstawiciela łożysk oraz sprzętu dla przemysłu ciężkiego oraz kopalni i branży produkcyjnej.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.