Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

niedziela, 14 wrzesień 2014 08:43
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Warsaw Build – Platforma Biznesowa w sercu kraju!

Już tylko tydzień do ważnego wydarzenia w branży budownictwa i architektury. Międzynarodowe Tragi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2014 odbędą się 18-20 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Swój udział potwierdzili m.in. Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski, Andrzej Malinowski oraz Małgorzata Kijowska.

 

 

Polski sektor budowlany na rynkach wschodnich

Warsaw Build 2014 

Kojarzące się Polakom z zacofaniem, biedą oraz wysoką korupcją i przestępczością kraje powstałe po rozpadzie ZSRR są dzisiaj prężnie rozwijającymi się państwami, których nowoczesne stolice – Mińsk czy Astana – są tego najlepszym przykładem. Poza Rosją, Białorusią i Kazachstanem, bardzo atrakcyjnym rynkiem jest Mołdawia. Według danych Instytutu INTL niedługo niezwykle ciekawym krajem będzie Mongolia.

 

Podczas targów Warsaw Build 2014 odbędzie się konferencja poświęcona potencjałowi rynków wschodnich i szansom, jakie stwarzają dla polskiego sektora budowlanego. Moderatorzy spotkania przybliżą specyfikę takich rynków jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Mołdawia czy Kazachstan i Uzbekistan. Nie zabraknie również odniesienia do mających się odbyć w niedalekiej przyszłości inwestycji infrastrukturalnych, a także poruszenia kwestii dotyczących finansowania działań na rynkach wschodnich, ubezpieczeń należności, uwarunkowań kulturowych warunkujących powodzenie kampanii marketingowych oraz wyzwań logistycznych. Program konferencji wzbogacą case studies prezentujące działania polskich firm budowlanych na rynkach wschodnich.

 

Budownictwo energooszczędne – szanse i wyzwania dla Polski

 

Jakie są wyzwania i szanse dla Polski w dziedzinie efektywności energetycznej w budownictwie? Jakie ma ono znaczenie dla polskiej gospodarki? Ekologia, w którą wpisuje się budownictwo energooszczędne, to trend, który jest coraz bardziej obecny w naszym otoczeniu. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie miało się to zmienić. Wręcz przeciwnie – ekologia to przyszłość, w którą warto inwestować. Z tego względu, drugiego dnia targów – czyli 19. września – odbędzie się konferencja poświęcona tematyce budownictwa energooszczędnego w Polsce.

 

Swój udział w roli prelegentów wstępnie potwierdzili m.in. prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy Waldemar Pawlak, Piotr Zgorzelski – poseł i przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Regionalnego, Andrzej Malinowski – prezydent Pracodawców RP oraz Małgorzata Kijowska – z-ca dyrektora Departamentu Ochrony Klimatu i przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Za zamkniętymi drzwiami opowiedzą o tym, jak kształtuje się w Polsce rynek budownictwa energooszczędnego, jak efektywność energetyczna wpływa na polską gospodarkę, czy też jakiego wsparcia dla budownictwa energooszczędnego udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Konferencja zakończy się debatą z uczestnictwem przedstawicieli Parlamentu RP, administracji publicznej, organizacji branżowych, przedsiębiorców i ekspertów.

 

Polskie firmy na arenie międzynarodowej

 

UE to wspólnota o charakterze administracyjno-prawnym, natomiast w rywalizacji gospodarczej każdy kraj sam musi zadbać o swoją silną pozycję, także i Polska. Jak nasz kraj radzi sobie w tej rywalizacji? Czy Polskie przedsiębiorstwa są w stanie konkurować na rynku międzynarodowym? Czy Polska wygrywa, czy przegrywa w tej rywalizacji?

 

Te tematy zostaną poruszone i przedyskutowane 20. września podczas konferencji „Jak konkurować na rynku globalnym? – doświadczenia polskich firm" organizowanej przez Fundację „Pomyśl o przyszłości". Do debaty zostaną zaproszeni przedstawiciele polskich firm, które osiągnęły sukces na rynku międzynarodowym.

 

Inwestuj w Polsce

 

Z myślą o deweloperach i inwestorach przygotowywane są spotkania, które będą dotykać możliwości inwestycyjnych w budownictwie polskim oraz będą poruszać kwestie wartości rynkowej budynków i czynników, które ją determinują. Podczas targów przewidziany jest również punkt konsultacyjny dla inwestorów. Przy organizacji tych atrakcji swojego wsparcia udzieliła Agencja Rozwoju Mazowsza S.A.

 

Będzie się działo!

 

Wrześniowe targi to okazja do spotkania z wieloma branżowcami, a także do poszerzenia specjalistycznej wiedzy istotnej w codziennej pracy każdego profesjonalisty. Bogaty program Warsaw Build przewiduje m.in. konferencje dotyczące zastosowania betonu towarowego i szyb zespolonych w budownictwie, pokazy z udziałem fachowców, warsztaty oraz punkty konsultacyjne.

 

Poza tematami gospodarczymi i budowlanymi, podczas targów poruszone zostaną również kwestie architektury, urbanistyki i aranżacji wnętrz.

 

Więcej o tragach: http://warsawbuild.pl/

 

Wystarczy polubić nas na Facebooku a otrzymają Państwo bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie.

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.