Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 14 lipiec 2014 18:46
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Najważniejsza jest wiara w potencjał

Każdy kolejny przedsiębiorca, lub firma, który wspierany jest przez Instytut INTL, pokazuje, że chęć tworzenia czegoś nowego, rozwijania się na rynkach wschodnich i inwestowania w innowacyjne obszary, daje korzyści, których nie da się wyrazić w pieniądzach.

Nasi klienci z coraz większą odwagą i zaangażowaniem wnoszą swój wkład w rozwój swojej firmy na rynkach wschodnich. Dzięki nim my także przekraczamy granice i teraz, gdy światowy biznes skupia się na konflikcie rosyjsko-ukraińskim, my prezentujemy chińskiego giganta internetowego, który może stać się początkiem sukcesu polskich przedsiębiorców w Chinach i nie tylko. Mowa o chińskim portalu aukcyjnym Alibaba. Ten mało popularny w Polsce sklep internetowy ma obecnie kilkaset milionów klientów w 230 krajach. Jack Ma, założyciel portalu to przykład na to, że by zdobyć fortunę trzeba znaleźć się w odpowiednim czasie i miejscu, a także umieć odpowiadać na potrzeby klientów. Początkowo serwis Alibaba miał być internetową platformą pozwalającą małym firmom w Chinach znajdować odbiorców za granicą. Obecnie w skład grupy wchodzą: Alibaba.com, Taobao Marketplace, Tmall, eTao, Alibaba Cloud Computing, Juhuasuan, 1688.com, AliExpress.com, a także Alipay. Pod względem wypracowywanych zysków Alibaba Group ma znacznie lepszą pozycję od dużo bardziej znanego w krajach zachodnich Amazonu. Wśród firm technologicznych większą wartość mają jedynie Apple (465 mld dol.), Google (prawie 370 mld dol.) i Microsoft (330 mld dol.).

 

Historia chińskiego portalu i jego założyciela może inspirować do podejmowania innowacyjnych działań, ale także do poszukiwania partnerów biznesowych, producentów i właścicieli małych przedsiębiorstw w Chinach. Alibaba oferuje swoim użytkownikom szereg przydatnych funkcji i narzędzi, w tym płatności i zakupy on-line. Polskie media określają go jako chiński eBay, PayPal i Amazon w jednym. Być może innowacyjne podejście chińskiego nauczyciela angielskiego zainspiruje polskie firmy, które z pomocą naszych konsultantów i doradców zechcą podbijać rynki wschodnie.

 

Źródło: magazyn Forbes
Autor: Instytut INTL

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.