Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

piątek, 06 kwiecień 2012 20:46
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Toms Gruppen A/S wynajmie obiekt magazynowo-produkcyjny w Lesznie

Firma Toms Gruppen A/S, największy producent wyrobów czekoladowych w Danii, wynajmie halę magazynowo-produkcyjną w Lesznie. Właścicielem budynku jest SEWS-Polska sp. z o.o., reprezentowana w transakcji przez międzynarodową firmę doradczą z zakresu nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.

Firma Toms wynajmie halę o powierzchni 9.969 m² zlokalizowaną w Lesznie przy ulicy Okrężnej 27. Nowy najemca planuje rozpocząć działalność w lipcu 2012 r. Firma podpisała umowę najmu na pięć lat, z możliwością wykupienia budynku.

 

W obiekcie odbywać się będzie proces pakowania wyrobów czekoladowych, które dostarczane będą z fabryki w Danii. Pakowanie będzie się odbywało ręcznie, a gotowe wyroby trafią bezpośrednio do sklepów lub z powrotem do magazynów w Danii. Docelowo przy produkcji w Polsce zatrudnionych będzie około 220 pracowników w szczycie sezonu (maj-listopad) i około 100 pracowników w pozostałych miesiącach, proces dostarczenia wszystkich produktów będzie trwał około półtora roku.

 

„Firma Toms poszukiwała odpowiedniego obiektu w Polsce od roku. Strategią firmy jest obniżenie kosztów produkcji. Hala w Lesznie spełnia oczekiwania nowego najemcy i będzie wymagała tylko niewielkich prac związanych z przystosowaniem jej do specyfiki działalności tej firmy. Zaangażowanie władz lokalnych, w tym bezpośrednie wsparcie Prezydenta Miasta, przyczyniły się do podjęcia ostatecznej decyzji o wyborze lokalizacji” – mówi Wojciech Dachniewski, negocjator z działu powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cushman & Wakefield.

 

Właścicielem większościowym firmy SEWS-Polska jest Sumitomo Electric Wiring Systems Europe Ltd (Sews Europe Ltd), główny dostawca wiązek elektrycznych dla europejskiego przemysłu motoryzacyjnego.

 

W procesie poszukiwania lokalizacji w Polsce dla duńskiego producenta brała udział także Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.