Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

piątek, 27 lipiec 2018 13:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Relacja z III misji Vinaria din Vale do Mołdawii

W dniach 20-22 lipca 2018 odbyła się kolejna, już III misja Vinaria din Vale Polska do Mołdawii.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Slobozia Mare, małe miasteczko tuż przy granicy z Rumunią, gdzie mieści się główna siedziba Vinaria din Vale, która jest jedną z najnowocześniejszych winnic w całym kraju. Uczestnicy misji mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć cały proces powstania wina oraz testować wino bezpośrednio z beczek pochodzących z oryginalnego dębu francuskiego.

 

Następnie grupa zwiedziła lokalny skansen Villa Dor. W tej małej, malowniczej wsi Văleni nad rzeką Prut gdzie oprócz kultury i zwyczajów wsi mołdawskiej uczestnicy wyjazdu degustowali wina musujące Apriori Wine.

 

Drugiego dnia grupa pojechała do Mileştii Mici największego kompleksu piwnic z winem na świecie liczącego 200 km podziemnych korytarzy wpisana do księgi rekordów Guinessa. Tam również były degustowane najlepsze wina w tym roczniki z lat 80-tych XX wieku.

 

Kolejnym, ostatnim już przystankiem podczas wyjazdu było odwiedzenie Château Purcari najbardziej wysuniętej na wschód winnicy w Mołdawii położonej w dolinie Dniestru zaledwie kilkanaście kilometrów w linii prostej od Morza Czarnego i Ukrainy.

 

Podczas pożegnalnej kolacji grupa testowała najbardziej znane wina, które począwszy od XIX wieku trafiały na stoły królewskich rodów całej ówczesnej Europy. Kolejna misja do Mołdawii już jesienią tego roku! Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!

Copyright 2011 - 2021 Instytut INTL. All rights reserved.