Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 19 listopad 2012 16:22
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Oszczędność czasu i pieniędzy dzięki giełdom transportowym

Główna zasada funkcjonowania giełdy ładunków i przestrzeni transportowych jest łatwa do wyjaśnienia. Każdy dysponent, który pracuje w spedycji lub firmie transportowej zna sytuację, kiedy to ma do dyspozycji pojazd, ale nie ma ładunku, bądź ma ładunek, ale brakuje mu wolnego pojazdu.

Właśnie w takich sytuacjach do akcji wkracza giełda transportowa. To rynek on-line, na którym spedytorzy i przewoźnicy handlują wolnymi lub brakującymi ofertami frachtów czy przestrzeni ładunkowych. To, co kiedyś trzeba było godzinami załatwiać przez telefon, dziś można rozwiązać on-line. Ostateczne zawarcie transakcji następuje jednak nadal bezpośrednio między dwoma partnerami.

 

Lepsze wykorzystanie potencjału i więcej partnerów handlowych

Zalety są oczywiste: za pomocą internetowych giełd transportowych użytkownicy mogą w ciągu kilku sekund wyszukać ofertę frachtową lub wprowadzić własne, niewykorzystane pojazdy do systemu. Tutaj każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka. TimoCom, lider wśród giełd transportowych, stworzył na przykład opcję wprowadzania danych dotyczących oferty, w taki sposób, aby klienci mogli dokładnie sprecyzować szczegóły swojego zlecenia. W ten sposób przy wprowadzaniu danych dotyczących ładunku, można go dokładnie opisać i równocześnie określić, jaki typ pojazdu jest niezbędny do jego transportu. Szukając z kolei wolnego pojazdu, otrzymuje się zbiór informacji obejmujących np. miejsce postoju, możliwy termin wyjazdu czy żądany kierunek. Również odwrotnie, czyli poszukiwanie frachtów oraz wprowadzanie własnych pojazdów jest tak samo łatwe i praktyczne. Udostępniając codziennie do 300.000 ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych pochodzących od 85.000 użytkowników, dostarczana przez TimoCom giełda oferuje ogromną bazę potencjalnych kontaktów handlowych na skalę krajową i zagraniczną.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracy z platformą on-line, jej dostawca powinien już wcześniej przedsięwziąć odpowiednie środki zaradcze. Szczególnie dotyczy to dużych giełd transportowych, które nie mogą sobie pozwolić na żadne nieprofesjonalne zachowanie. Dlatego też TimoCom rozwinął daleko idący system zabezpieczeń.

 

Każde przedsiębiorstwo musi zostać poddane wielostopniowemu sprawdzianowi. Inaczej niż zazwyczaj to bywa, ten dostawca IT z Düsseldorfu, nie przydziela żadnych haseł identyfikacyjnych, lecz indywidualny klucz bezpieczeństwa. Dostęp do systemu jest zatem możliwy tylko poprzez odpowiedni, autoryzowany komputer. Także po zawarciu umowy przeprowadza się regularne kontrole.

 

Więcej konkurencyjności dzięki dodatkowym funkcjom

TC Truck&Cargo® oferuje więcej niż tylko samo wyszukiwanie frachtów i przestrzeni ładunkowych. W ramach giełdy ofert transportowych istnieje możliwość utworzenia Zamkniętej Grupy Użytkowników (ZGU) lub interfejsu do własnego programu spedycyjnego. Dzięki wbudowanemu modułowi kalkulacyjnemu można również obliczyć trasę oraz związane z nią wszystkie koszty, także te poboczne, jak np. myto dla danego regionu. Z kolei za pomocą wewnętrznego europejskiego indeksu firm transportowych użytkownicy mają dostęp do szczegółowych profili przedsiębiorstw świadczących usługi transportowe i logistyczne. Poza tym dzięki specjalnej wyszukiwarce magazynów, która funkcjonuje na takiej samej zasadzie jak giełda, można bardzo łatwo zaoferować lub znaleźć powierzchnie magazynowe i logistyczne w całej Europie.

 

Aby wyrobić sobie własną opinię na temat TC Truck&Cargo®,, dla nowych klientów, istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania produktu na rzeczywistym rynku przez okres czterech tygodni. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktualnej wersji oprogramowania Windows i przeglądarki internetowej oraz dostęp do Internetu.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.