Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

środa, 11 grudzień 2019 21:20
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Mistrzowska Szkoła Biznesu tylko dla wybranych – przeszli III edycję Programu Mentoringu Biznesowego w Województwie Opolskim.

Mentoring Biznesowy to szczególny projekt w Województwie Opolskim, który powstał 3 lata temu. W tym roku do III już edycji zakwalifikowała się Anna Żurek, rodowita mieszkanka Opolszczyzny i prokurentka Instytutu INTL. Co roku tylko kilka osób zostaje zakwalifikowanych do tego prestiżowego programu. Już samo zakwalifikowanie się do programu jest wielkim osiągnięciem, a ukończony kurs, który trwa kilka miesięcy to prawdziwy sukces.

 

Uczestniczką III edycji Programu Mentoringu Biznesowego była Anna Żurek, prokurentka Instytutu INTL Sp. z o.o., który zajmuje się doradztwem z zakresu logistyki i magazynowania, doradztwem strategicznym, obsługą rynków wschodnich, zarządzaniem i budowaniem długofalowej strategii eksportowej dla nowych produktów, wprowadzaniem nowych marek na rynek polski oraz rynki zagraniczne, organizacją misji handlowych na rynki wschodnie czy budowaniem start-upów na rynkach wschodnich.

 

– Ja i moja mentorka – Pani Agata Duliniec (Prezes Zarządu Gniotpol Trailers) – mamy podobne charaktery. Moja mentorka to osoba przedsiębiorcza, zmotywowana, zdyscyplinowana, dynamiczna i kreatywna. Nasze spotkania pomogły wzmocnić moją psychikę, jako menadżerki. Dobry mistrz nie podaje rozwiązań, tylko naprowadza swojego ucznia. Po spotkaniach miałam głowę pełną myśli, potrzebowałam około tygodnia na przemyślenie i poukładanie sobie ich w głowie. To była pewnego rodzaju „praca domowa” – przyznaje.

 

Anna Żurek uważa, że kobiety w biznesie powinny bardziej w siebie wierzyć. – Cechuje nas skrupulatność, dyscyplina, dobra organizacja, odpowiedzialność i zaangażowanie. Wydaje mi się, że kobiety chcą to udowodnić i dokładają sobie szczebelków. Myślę, że ze względów historycznych, kobiety nadal czują się mniej pewnie i cały czas się porównujemy. Mężczyzna jak widzi podanie o pracę i spełnia 1 z 10 punktów, uznaje że będzie je składał. Kobieta spełnia 5 z nich i waha się czy powinna aplikować – wyjaśnia.

 

Przyznaje też, że udział w tym programie był dla niej swego rodzaju sprawdzianem, szansą na poszerzenie horyzontów w biznesie, poznanie ciekawych ludzi. – Nauczyłam się z pewnością kilku technik związanych z gospodarowaniem finansami, czasem pracy czy podejścia do nowych projektów przez pryzmat celów moich i klientów. Ale chyba ważniejsze jest dla mnie to, że udział w tym programie wzmocnił moją psychikę. Odbyłam z moja mentorką kilka rozmów dotyczących motywacji, automotywacji, przestawiania nawyków i tego, że nasz sukces czy porażka najbardziej zależą od nas. Cenne było też to, że moja mentorka nie dawała mi gotowych recept. Miałam uruchomić swoją kreatywność i sama na nie wpaść – wspomina Anna Żurek.

 

Mentorką, tzw. mistrzem dla Anny Żurek była Pani Agata Duliniec, prezes zarządu firmy Gniotpol Trailers, która jest liderem na rynku automotive w sektorze produkcji naczep i systemów kubaturowych oraz wymiennych.

 

Głównym celem Programu Mentoringu Biznesowego jest przekazanie wiedzy i doświadczenia opolskich menadżerów, którzy odnieśli sukces, do małych i średnich firm – młodych przedsiębiorców i menadżerów z Województwa Opolskiego, którzy swój biznes prowadzą nie dłużej niż 5 lat. III edycja programu trwała od marca do listopada 2019 r. Uczestnicy programu, tzw. mentee, nie ponoszą w nim żadnych kosztów, a mentorzy nie otrzymują żadnego wynagrodzenia.

 

W gronie mentorów, oprócz Agaty Duliniec, znaleźli się również: Kornelia Tomala, członek zarządu i dyrektor ds. eksportu firmy Multiserwis; Katarzyna Rudzińska, dyrektor ds. personalnych Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA; Andrzej Balcerek, członek rady nadzorczej Górażdże Cement SA i właściciel firmy AB Coaching; Andrzej Drosik, dyrektor przemysłowy na Europę Centralną Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA; Lesław Adamczyk, współtwórca i właściciel Butiku Inwestycyjnego LEAD i członek Rady Głównej BCC; Wojciech Paruzel, dyrektor operacyjny i członek zarządu firmy Diehl Controls Polska Sp. z o.o.; Roland Krause, prezes zarządu firmy MM Systemy; Joachim Siekiera, wieloletni prezes firmy Chespa w Krapkowicach, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej Grupy Chespa oraz Ryszard Błaszków, były wieloletni dyrektor zakładu Lesaffre Polska.

 

Pomysłodawcą uruchomienia Programu Mentoringu w Województwie Opolskim była Loża Opolska BCC, wspierana przez Opolską Izbę Gospodarczą, Izbę Gospodarczą "Śląsk" oraz Izbę Rzemieślniczą w Opolu. Podlegające samorządowi województwa Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki projekt koordynuje i pełni w nim obsługę organizacyjną oraz operacyjną.

 

19 listopada 2019 r. w Hotelu de Silva Premium w Opolu odbyło się uroczyste zakończenie programu z podziękowaniem dla mentorów i uczestników. Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki oraz Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego, wręczyli dyplomy ukończenia Programu Mentoringu Biznesowego dla uczestników oraz ich mentorów.

 

Podczas spotkania odbyła się debata uczestników z przedstawicielami biznesu, którą poprowadziła Pani Katarzyna Kownacka, rzeczniczka prasowa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.

 Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.