Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

poniedziałek, 12 sierpień 2019 09:43
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Misja Instytut INTL do Republiki Serbii dla członków Polsko – Niemieckiego Koła Gospodarczego Europa Forum we Wrocławiu

Misja do Serbii z Europa Forum już za nami! W dniach 11-14 lipca 2019 Instytut INTL zrealizował dla Polsko - Niemieckiego Koła Gospodarczego Europa Forum we Wrocławiu misję gospodarczą do Republiki Serbii.

W ciągu czterech dni odbyliśmy szereg spotkań, począwszy od wizyty naszej grupy w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec w Belgradzie, gdzie uczestnicy misji wysłuchali prezentacji o bieżącej sytuacji, klimacie gospodarczym, wskaźnikach oraz potencjale i prognozach na najbliższe lata. Następnie odwiedziliśmy największą w tym regionie Europy fabrykę Robert Bosch Srbija d.o.o. w miejscowości Šimanovci położonej około 30 km na północny – zachód od Belgradu. W tej supernowoczesnej fabryce, wybudowanej w 2012 roku na powierzchni 22 000m2 pracuje ponad kilkaset osób wytwarzających części na przemysłu motoryzacyjnego. Dyrektor Zarządzający fabryki Pan Peter Richer umożliwił dla naszej grupy zwiedzenie całego zakładu oraz pokazał jak wyglądają procesy produkcyjne, logistyczne i organizacja pracy.

 

Kolejne spotkanie odbyło się w firmie Schneider Electric Srbija d.o.o. zlokalizowanej w Novi Beograd dzielnicy stolicy położonej na lewym brzegu rzeki Sawy. Dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Jovicy Vranjkovic usłyszeliśmy o historii założenia oddziału tego światowego koncernu w Serbii i w ogóle jego aktywności na Bałkanach. Firma oprócz biura projektowego w Belgradzie obsługującego praktycznie cały region Europy Południowo – Wschodniej ma też w Serbii swój zakład produkcyjny.

 

Na koniec Razvojna agencija Srbije (RAS Agencja Rozwoju Republiki Serbii) w Belgradzie w osobie Pana Jovana Tepica przedstawiła nam prezentację możliwości biznesowych i inwestycyjnych w tym kraju, lokalizację szeregu stref ekonomicznych i ułatwień dla zagranicznego kapitału.

 

Oprócz części merytorycznej podczas tej wyprawy, jej uczestnicy mieli również okazję poznać kulturę i dziedzictwo narodowe Serbii, korzystając z rejsu statkiem Serbia Excursions po majestatycznym Dunaju oraz degustując wyśmienite wina serbskiej winnicy Podrum Panajotovic - Wine Cellar Panajotovicj, znajdującej się w wydrążonych w skałach, podziemnych tunelach, kilkanaście metrów pod ścisłym centrum stolicy tego kraju. A także próbując lokalnej kuchni w Skadarlija, najpiękniejszej i najbardziej znanej dzielnicy belgradzkiego Starego Miasta.

 

Dziękujemy Zarządowi Europa Forum, Pani Lucynie Schumacher i Panu Clausowi Frank oraz Dyrektorowi wrocławskiego biura Europa Forum Pani Justynie Młynarz za zaufanie oraz powierzenie organizacji tego wyjazdu właśnie nam, polecamy się na przyszłość!!!

Copyright 2011 - 2020 Instytut INTL. All rights reserved.