Instytut Innowacji i Nowoczesnych Technologii w Logistyce

Logistyka
Język Polski Deutsche Русский (Ru) Česky Arabic (AR) Français (FR) Chinese (ZH) Ελληνικά (GR) Español (ES) Portuguese (PT) Italian (IT) Türk (TR) Українська Nederlands (NL) English Language

 

  • Newsletter zapisz się !

    Adres e-mail:

    Nazwa:


  • Wstaw reklamę

    Jeżeli są Państwo zainteresowani reklamą na naszej stronie internetowej prosimy o kontakt pod adres: anna.zurek@instytutintl.pl

czwartek, 12 kwiecień 2012 20:01
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe ukończył obiekt - 12.000 m² - dla Nagel Group

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce, ukończył inwestycję dla firmy logistycznej Nagel Group. Nowy obiekt o powierzchni 12.000 m² jest pierwszym budynkiem centrum dystrybucyjnego w Panattoni Park Święcice II.

Panattoni Europe ukończył prace budowlane nad obiektem magazynowym dla międzynarodowego operatora logistycznego - firmy Nagel Group. Inwestycja o powierzchni 12.000 m², z możliwością rozbudowy do 15.000 m², powstała w nowym kompleksie Panattoni Park Święcice II i będzie spełniać funkcję nowoczesnego centrum dystrybucyjnego. Dodatkowo, Nagel Group jest najemcą obiektu w Panattoni Park Gliwice I (11.300 m² ) oraz w Panattoni Park Gdańsk (3.500 m² ). Łącznie operator logistyczny korzysta z blisko 27.000 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej dewelopera.

 

"Dynamiczny rozwój naszej firmy zadecydował o potrzebie stworzenia nowych centrów dystrybucyjnych", komentuje Robert Katafiasz, Prezes Zarządu Nagel Polska Sp. z o.o. i dodaje: " O wyborze Panattoni Europe na partnera naszych inwestycji zadecydował szereg kryteriów: zdolność do terminowej realizacji projektu, w tym posiadanie wolnych gruntów w ramach istniejących parków logistycznych, potwierdzenie realizacji projektu według specyfikacji technicznej na podstawie standardu Nagel-Group, lokalizację umożliwiającą pracownikom łatwy dojazd oraz dobry dostęp do istniejącej i planowanej sieci autostrad, możliwości rozwoju współpracy w przyszłości, a także poziom kosztów."

 

Panattoni Park Święcice II to nowo powstały kompleks dystrybucyjny, który docelowo będzie składał się z dwóch obiektów o łącznej powierzchni 20.000 m². Pierwszym z nich jest inwestycją dla Nagel Group. Park został zlokalizowany w okolicy Panattoni Park Święcice I, dzięki czemu w portfolio dewelopera dostępne będzie 53.700 m² nowoczesnej powierzchni magazynowej w obrębie tych dwóch centrów. Jest to powiat warszawski zachodni, na terenie gminy Ożarów Mazowiecki, niespełna 19 km od centrum stolicy, bezpośrednio przy trasie krajowej numer 2 (E30). Planowany w okolicy węzeł z autostradą A2 łączącą Berlin z Moskwą sprawia, że inwestycja znajduje się w strategicznej lokalizacji.

 

Źródło: dobralogistyka.pl

Copyright 2011 - 2019 Instytut INTL. All rights reserved.